„Hip-hop podnosił mnie, kiedy byłem w największych życiowych dołach”
16 lutego w Krakowskim klubie Zet Pe Te odbył się koncert rapera Z.B.U.K.U

★★ Z.B.U.K.U ★★
Muzyką zajmuje się od 2010 roku, gdzie na początku musiał kraść rodzicom samochód by móc jeździć na koncerty.
W 2011 roku po występie w Opolu w ramach Hip Hop Opole B4 Party, młodym artystą zainteresował się Tomasz Chada, czego efektem był utwór „Tego nie da się naprawić”. Następnie Z.B.U.K.U wystąpił gościnnie na bijącym rekordy popularności albumie producenckim Donatan – Równonoc.
2013 rok przyniósł kontrakt z wytwórnią Step Records i wydanie debiutanckiego albumu zatytułowanego „Że życie ma sens”, na którym gościnnie wystąpili m.in. Bezczel, Bonson oraz Jopel. Płyta uplasowała się na 18. miejscu zestawienia OLiS.
Najnowszy solowy album „Konsekwentnie” z 2018 roku, gdzie gościnnie pojawiają się m.in. duet Małach & Rufuz, KaeN, Kobik, Jano Polska Wersja Oficjalnie, Sztoss, oraz Bajorson Oficjalnie, jest czwartą, najbardziej dopracowaną płytą ZBUKA. Cały odsłuch albumu jest dostępny na platformie YouTube.
Raper był mocno związany z Tomaszem Chadą, którego uważa za muzycznego mentora. Rok po jego śmierci ZBUKU wydał singiel „List do Chady”, a także odegrał rolę w filmie Proceder.
Rok 2020 to świętowanie 10-lecia działalności artystycznej ZBUKA. Z tej okazji wszyscy oczekują nowego albumu, a Raper zdradza przedsmak, wydając najnowszy singiel „Wiem co jest 5 vol. II”